Yükleniyor...

Birim Maliyeti

Tedarik edilen birim enerji miktarı başına, hesaplanan YEKDEM maliyetidir. YEKDEM birim maliyeti ilgili aylar için versiyonlu olarak yayımlanmaktadır.
Bir fatura döneminde, YEKDEM gelirinin YEK toplam bedelinden fazla olması durumunda, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca hesaplama yapılmaktadır.
*PTF Ortalama (TL/MWh) : Son Kaynak Tedarik Tarifesi kapsamında hesaplanan günlük ağırlıklı PTF ortalamaların aritmetik ortalaması
Veri Kaynağı: EPİAŞ
DönemVersiyonSerbest Tüketiciler İçin Birim Fiyat (TL/MWh) GTŞ-K1 Birim Fiyat (TL/MWh)PTF Ağırlıklı Ortalama (TL/MWh)
Eki - 2023Eki - 2023173,734173,7342.261,059

NOT: Bir fatura döneminde YEKDEM gelirinin YEK toplam bedelinden fazla olması durumunda, Yenilenebilir Enerji Kaynaklarının Belgelendirilmesi ve Desteklenmesine İlişkin Yönetmeliğin 13 üncü maddesinin dördüncü fıkrası uyarınca hesaplama yapılmakta olup, Görevli Tedarik Şirketlerinin K1 kapsamındaki satışları hariç tüm satışlar için tedarikçilere uygulanan birim fiyat 0 TL/MWh olmaktadır.

Görüşleriniz...
Görüşleriniz...
Şeffaflık Platformu ile ilgili görüş, öneri ve talepleriniz için EPİAŞ Yardım Masası üzerinden bize ulaşabilirsiniz. EPİAŞ Yardım Masası için: https://yardim.epias.com.tr/